Sposoby na wzmocnienie paznokci.

Sposoby na wzmocnienie paznokci.

Jeżeli Twoje paznokcie są niezwykle łamliwe i osłabione, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z domowych metod, dzięki którymi poprawisz ich kondycje. Wygląd paznokci jest równie ważny, co włosów – zdrowe paznokcie i włosy świadczą o dobrym zdrowiu. O swoje paznokcie dbać mogą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Nawyki, których należy się wystrzegać.

Mowa tu przede wszystkim o obgryzaniu paznokci, nawyk ten dotyka znaczną część społeczeństwa. Najczęściej jest to swoisty tik nerwowy, który umożliwia rozładowanie w pewnym stopniu stresu, czy negatywnych emocji. Obgryzanie paznokci może być też zwyczajnym przyzwyczajeniem. Równie niezdrowym zachowaniem dla paznokci, jest także „skubanie” czy też drapanie skórek, które otaczają nasze paznokcie. Taki nawyk, oprócz tego, że skóra wokół paznokci wygląda zwyczajnie niezbyt ładnie, może także powodować to, iż paznokcie zaczną rosnąć w zły sposób – zrobią się faliste i przede wszystkim – osłabione. Wszystkie te nawyki w znacznym stopniu wpływają na wygląd i zdrowie paznokci, jeżeli więc chcesz zadbać o ich kondycję, natychmiast zaprzestań ich dalszego praktykowania. W przypadku, gdy jest to swego rodzaju przyzwyczajenie lub swoisty tik nerwowym, dobrym pomysłem będzie zastąpienie tych nawyków czymś innym – na przykład piłeczką antystresową, którą będziesz nosić w kieszeni.

Witaminy i minerały, które wspomogą wzrost i polepszą kondycję paznokci.

Witaminy i minerały, które powinny znaleźć się w Twojej diecie, to między innymi żelazo, cynk, magnez i witaminy z grupy B. Jeżeli Twoje paznokcie są łamliwe, rozdwajają się – najpewniej brakuje Ci którejś ze wspomnianych witamin i minerałów, a być może wszystkich. By zadbać o kondycje paznokci, dobrym pomysłem będzie także wcieranie w nie kremu do rąk.