Trądzik – pielęgnacja twarzy

Jeśli jesteśmy osobami młodymi, nasz organizm znajduje się teraz w fazie rozwoju, co można zauważyć w wyglądzie. Bardzo szybko się on zmienia i to niekoniecznie w tym dobrym sensie, ponieważ w okresie dojrzewania na naszej skórze zaczynają pojawiać się pierwsze wypryski i krostki. Oczywiście, trądzik to również problem, który dotyka osoby dorosłe. Bez względu na wiek – jest to niezwykle uciążliwa dolegliwość. Jak więc możemy zadbać o skórę naszej twarzy, by raz na zawsze pozbyć się trądziku?

Szare mydło!

Skoro mamy tendencję do trądziku, prawdopodobnie jesteśmy właścicielami cery tłustej. To oznacza, że musimy bardzo dokładnie ją oczyszczać, aby usuwać z niej nadmiar łoju. Twarz starajmy się myć rano i wieczorem, korzystając w tym czasie ze zwykłego, szarego mydła. Nie zawiera ono zbędnych substancji czy aromatów, dlatego jest bardzo delikatne i można je stosować nawet na skórze, na której występują pewne stany zapalne. Po dokładnym oczyszczaniu twarzy zawsze korzystajmy dodatkowo z toniku, dzięki jakiemu skóra będzie mieć odpowiednie pH. Naszą pielęgnację powinno zakończyć nałożenie kremu antybakteryjnego bądź preparatu przeciwtrądzikowego.

Regularne oczyszczanie.

Jeśli w ten sposób codziennie będziemy dbać o swoją cerę, bardzo szybko odwdzięczy nam się ona doskonałym wyglądem. Poświęćmy zatem te kilkanaście minut na wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym krosty i wypryski same zaczną znikać z naszej twarzy. Gdy już doczekamy się tych pierwszych pozytywnych efektów, nie zaprzestawajmy dalszej pielęgnacji. Warto także przeanalizować swoją dietę i wyeliminować produkty, które mogą sprzyjać pojawianiu się trądziku.