Pieluchy dla dorosłych, czyli co warto wiedzieć?

Do czego służą pieluchy dla dorosłych i jakie są ich największe zalety? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Pieluchy dla dorosłych na nietrzymanie moczu

Pieluchy dla dorosłych na nietrzymanie moczu określane są także jako pieluchomajtki czy po prostu pampersy dla dorosłych. Takie zaopatrzenie bez wątpienia jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach, przeznaczono je przede wszystkim dla osób leżących i zmagających się z chorobami, w wyniku których dochodzi do utraty kontroli nad czynnościami fizjologicznymi. Z oczywistych względów sprawdzają się również u osób cierpiących na nietrzymanie moczu, które może wystąpić z wielu powodów, takich jak inne schorzenia, czynniki psychologiczne czy przebyta ciąża. Oprócz tego pampersy dla dorosłych stosowane są u pacjentów po operacjach oraz osób przebywających w stanie śpiączki farmakologicznej.

Mocne strony pieluch dla dorosłych

Nie da się ukryć, że pieluchy dla dorosłych dysponują całą masą zalet, dlatego są tak często stosowane u osób, które mają problemy z kontrolowanym wypróżnianiem się. Na wstępie trzeba zauważyć, że pampersy dla dorosłych pozwalają na wielokrotne ich zdejmowanie i zakładanie, jeśli dana osoba jest w stanie samodzielnie udać się do toalety – nie trzeba zatem pieluchy zmieniać przy każdym ściągnięciu bielizny, a dopiero po oddaniu kału lub zbytniemu zawilgoceniu materiału. Poza tym pieluchy dla dorosłych są naprawdę wygodne. Choć stosowane są w większości przez osoby leżące, to jednak u pacjentów chodzących nie ograniczają one nadmiernie ruchów i pozwalają na wykonywanie prostych czynności. Poza tym pieluchy nie będą zbytnio wyróżniać się pod ubraniem, więc powinny pozostać niezauważone. Nie można też zapominać o tym, że pieluchy dla dorosłych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pochłaniać zapachy po oddaniu moczu.

Jak dobrać pampersy dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych w pierwszej kolejności dobiera się pod względem rozmiaru. Pampersy powinny ściśle przylegać do ciała w pasie, aby w ten sposób uniemożliwić ewentualne wycieki poza pieluchę oraz minimalizować ryzyko otarć. Ciekawostką jest, że obtarcia najczęściej powstają przy zbyt dużych, a nie zbyt małych rozmiarach. Rozmiar najłatwiej dopasować, sugerując się obwodem bioder oraz tabelą rozmiarów podaną przez producenta. Praktyczną poradą dla korzystających z pieluchomajtek jest założenie notesu, w którym możesz zapisywać ilość przyjętych płynów oraz stopień nietrzymania moczu. Dzięki temu łatwiej dopasujesz chłonność, która jest drugim istotnym parametrem pampersów dla dorosłych.

Pieluchomajtki to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla osób mających problemy z trzymaniem moczu lub regularnym udawaniem się do toalety. Produkt tego rodzaju jest bardzo prosty w obsłudze i w dużej mierze podnosi komfort funkcjonowania osób cierpiących na nietrzymanie moczu. Kluczowe jest oczywiście odpowiednie dopasowanie – nie czekaj dłużej i już teraz znajdź najlepsze pampersy dla dorosłych!