Pokój dziecka – jak go urządzić przed powrotem do szkoły?

Wakacje, co prawda, niemal dopiero się rozpoczęły, nie ma jednak co ukrywać, że czas przemija nieubłaganie, a zanim się obejrzymy – nasze pociechy ponownie będą ruszać do szkoły z tornistrami pełnymi książek. Ten czas wolny to doskonała okazja nie tylko do należytego – dla wszystkich członków rodziny – wypoczynku, lecz także do przeprowadzania pewnych zmian w pokoju dziecka, czy też jego całkowitego remontu, co w roku szkolnym byłoby niemożliwe do zrealizowania.

Urządzanie pokoju – o czym pamiętać?

Absolutnym wyposażeniem pokoju każdego dziecka jest, oczywiście, biurko. To właśnie na nim nasza pociecha będzie odrabiać lekcje, uczyć się, czy też oddawać rozrywkom. Biurko być stosunkowo spore, tak, by móc pomieścić nie tylko rozłożone zeszyty, lecz także komputer lub laptopa. Absolutnym obowiązkiem jest również szafka, która może być zarówno stojąca, jak i podwieszana – powinna znajdować się w niewielkiej odległości od biurka. Sięganie po książki i przybory nie będzie w takiej sytuacji stanowić większego problemu. Dobrym pomysłem okaże się również zamontowanie tablicy korkowej, na której to dziecko będzie mogło przypinać notatki.

Wspólny pokój.

Nie zawsze jesteśmy w stanie przygotować osobny pokoje dla wszystkich dzieci, co wymusza dzielenie przez nich pomieszczenia. Taka sytuacja może stać się problematyczna w momencie, gdy nie mamy znacznej ilości przestrzeni do dyspozycji, a wszelkie meble doprowadzą do jeszcze większego ścisku. Warto zakupić więc piętrowe łóżko, co pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca. Absolutną koniecznością są jednak oddzielna biurka i szafki – konflikty pomiędzy rodzeństwem to rzecz na porządku dziennym – postarajmy się więc zminimalizować ryzyko ich występowania.