Pielęgnacja ciała w ciąży

Pielęgnacja ciała w ciąży jest bardziej wymagająca, niż klasyczne dbanie o skórę przed tym magicznym czasem. Kobiety w większej mierze skupiają się na składzie produktów, a nawet zazwyczaj sięgają po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dla ciała okres stanu błogosławionego to niesamowicie trudne wyzwanie; w tym czasie pojawić się mogą rozstępy, żylaki, a nawet problemy z cerą, które wcześniej nie były zauważalne. Jak pielęgnować skórę w tym wyjątkowym okresie?

Walka z rozstępami

W drogeriach dostępnych jest wiele kosmetyków do pielęgnacji ciążowego brzuszka, które mają za zadanie uelastycznić skórę na tyle dobrze, aby nie powstawały niepożądane rozstępy. Każda kobieta może wybrać produkt idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Od kremów po olejki, a nawet pianki. Najbardziej polecane są produkty w największym stopniu pochodzące od natury, takie jak: olejek kokosowy, organowy oraz migdałowy. Tym drugim dodatkowo można pielęgnować ciało noworodka. Masaż przy użyciu specjalnych olejków zaleca się wykonywać 1-2 razy dziennie.

Składniki idealne

Niektóre składy kosmetyków wydawać się mogą bardziej zachęcające od innych. Spowodowane to jest składnikami, które zawiera dany kosmetyk. Dużo lepiej czyta się naturalne nazwy, niż chemiczne. Szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo jest się uważnym w okresie ciąży.

Są natomiast takie składniki, które powinno się zawsze brać pod uwagę ,wybierając kosmetyki do pielęgnacji w ciąży. Zalicza się do nich między innymi: masło Shea oraz kakaowe i olej z awokado lub jojoba. Są to substancje silnie nawilżające i odżywiające, ponadto świetnie uelastyczniają skórę oraz zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się zmian skórnych.

Należy pamiętać również o tym, że ogromny wpływ na ciało ma zbilansowana dieta, a szczególnie witaminy i minerały, które zawiera.  Jedzenie owoców i warzyw oraz picie wody w dużych ilościach, także może pomóc w walce z rozstępami i problemami skórnymi.  Największy wpływ na kondycję skóry mają witaminy A, E, PP, B5 i minerały cynk oraz krzem.