Lista najlepszych domowych sposobów na cellulit

Kobiety są wiecznie niezadowolone ze swojego wyglądu. Trudno się im jednak dziwić, skoro nawet te, które prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia potrafią mieć poważne problemy z cellulitem i żadnymi metodami nie są w stanie się go pozbyć. Bardzo często rzeczywiście jest tak, że pomarańczowej skórki nie da się wyeliminować w stu procentach. Zawsze da się ją jednak zmniejszyć lub sprawić, by nie była ona aż tak widoczna i nie rzucała się w oczy, dopóki nie ściśnie się ciała dwoma rękami. Domowe sposoby na cellulit wielu kobietom znane są od lat. Na ich temat rozpisują się wszystkie babskie czasopisma, o niektórych z nich panie słyszą też od swoich koleżanek bądź babć czy mam. Te sposoby na cellulit mają to do siebie, że są tak tanie, iż można je uznać niemalże za darmowe. Walka z pomarańczową skórką nie musi więc oznaczać wydawania olbrzymich pieniędzy na specjalne zabiegi kosmetyczne czy różnego rodzaju preparaty. Wystarczy uwzględnić w niej poniższe sposoby, aby była ona i tania, i efektywna.

Z cellulitem doskonale radzą sobie różnego rodzaju peelingi. Można je kupować w drogeriach, a można też wykonywać je w domu. Peeling cukrowy jest jedną z najprostszych odmian tego rodzaju produktów. Aby go wykonać, wystarczy połączyć kilka łyżek brązowego cukru z o połowę mniejszą ilością miodu i jedną dużą łyżką masła migdałowego. Papką należy smarować nogi i brzuch pod prysznicem. Wcześniej skórę należy oczywiście delikatnie zwilżyć, aby przygotowany domowy kosmetyk łatwiej można było po niej rozprowadzić. Jako że jednak cukrowy peeling jest dość intensywny i często nie sprawdza się zbyt dobrze na skórze suchej i podrażnionej, można też wypróbować alternatywny dla niego produkt, czyli peeling solny. Przygotowuje się go z soli morskiej. Tak naprawdę tylko ona jest potrzebna do wykonania tego peelingu. Wystarczy taką czystą sól morską wcierać w wilgotne ciało pod prysznicem, a następnie dokładnie je spłukać i zastosować nawilżające kosmetyki na cellulit, które nie dopuszczą do nadmiernej utraty wody przez skórę.

Kolejne domowe sposoby na cellulit uwzględniają różnego rodzaju masaże. Można je wykonać albo przy pomocy samych dłoni, albo przy użyciu różnego rodzaju dodatkowych narzędzi. Świetnie zadziała szorstka rękawica. Jest bardzo wygodna w użyciu, bo wystarczy założyć ją na jedną dłoń i od razu przejść do masowania ciała. Zabieg należy wykonywać kolistymi ruchami, zawsze kierując się od dołu ciała w stronę brzucha. Szorstka rękawica fantastycznie złuszczy martwy naskórek, a przy okazji pobudzi krążenie i nawet przyspieszy metabolizm. Jeżeli jednak chce się masować ciało wyłącznie dłońmi, bo np. taka rękawica okazuje się zbyt szorstka dla wrażliwej skóry, warto sięgnąć po dodatkowe produkty, które podwyższą skuteczność zabiegu. Mieszankę przeznaczoną do domowych masażów można wykonać z różnych olejków, np. olejku migdałowego i olejku rozmarynowego. Specyfik należy wcierać w czystą i osuszoną skórę. Można to robić nawet codziennie. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Wszystko to, co zostało na razie omówione, tyczy się jednak wyłącznie pielęgnacji. A nie tylko ona ma znaczenie dla pomyślności antycellulitowej kuracji. Najlepsze efekty osiąga się poprzez ogólną zmianę trybu życia. A najważniejsze jest to, by wygospodarować w nim przynajmniej odrobinę wolnego miejsca na jakąś formę dodatkowej aktywności fizycznej. Spacery tutaj nie wystarczą. Są one przykładem aktywności typu cardio, która spala kalorie i wyszczupla ciało, ale go niestety nie ujędrnia. Domowe sposoby na cellulit to także cięższe treningi, wykonywane chociażby właśnie w mieszkaniu. Nie trzeba mieć do nich żadnego sprzętu. Teraz na wielu kanałach można znaleźć gotowe programy treningowe wykonywane z obciążeniem własnego ciała, które znakomicie wpływają na rozwój i wygląd całej sylwetki. Jeszcze lepsze efekty osiągnie się oczywiście przy pomocy typowo siłowych ćwiczeń. Aby zacząć je wykonywać, wystarczy zainwestować w parę podstawowych hantli. Trening to zawsze dobry sposób na popracowanie nad swoim ciałem.