Jak chronić i pielęgnować włosy zimą?

Zimą nasze włosy narażone są z jednej strony na ciepło i suche powietrze w domu, a z drugiej strony na mróz na zewnątrz. Dodatkowo obciążone są nakryciami głowy. Dochodzi tutaj problem podrażnienia nie tylko samych włosów, lecz także skóry głowy. Jednak właściwa pielęgnacja pomoże utrzymać nam je w znakomitej kondycji. Jak tego dokonać?

Jak dbać o włosy zimą?

Niskie temperatury nie pozostają obojętne na skórę głowy oraz włosy. Gruczoły łojowe podczas mrozów funkcjonują o wiele wolniej, przez co włosy są pozbawione naturalnej warstwy ochronnej. Naczynka krwionośne poddane niskiej temperaturze zwężają się, tak więc dochodzi do uszczuplenia zapasów wszelkich substancji odżywczych. Ratunkiem w tym przypadku jest tylko odpowiednia pielęgnacja.

Jak pielęgnować włosy jesienią i zimą?

Suche powietrze, wiatr oraz częste zmiany temperatur to czynniki, które są odpowiedzialne za przesuszenie oraz elektryzowanie się włosów. Aby przeciwdziałać przykrym konsekwencjom, możemy wdrożyć w życie kilka ważnych wskazówek.

Pierwszą z nich jest oczywiście odpowiednie nawilżenie włosów. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które posiadają takie działanie. Najlepiej wybierać te produkty, które w swoim składzie posiadają D-panthenol oraz aloes.

Warto stosować cyklicznie zabieg, jakim jest olejowanie włosów. Możemy wykorzystać naturalne produkty np. olej kokosowy, lub nabyć specjalistyczny asortyment w drogerii.

Jak myć włosy zimą?

Myjąc włosy zimową porą, warto robić to naprzemiennie szamponem i odżywką myjącą, szczególnie jeżeli włosy myjemy dość często.

Jakie odżywki i maski stosować pielęgnując włosy zimą?

Ważnymi czynnikami są więc odpowiednie nawilżenie i mycie włosów. Do tego wszystkiego warto jeszcze dodać zapewnienie włosom substancji odżywczych. W tym celu musimy wybrać różne maski i odżywki do pielęgnacji włosów.

Oprócz powyższych wskazówek bardzo ważna jest dieta. Należy przestrzegać zasad zdrowego żywienia i spożywać jak największe ilości warzyw.