Jak bukmacherzy wystawiają kursy na przykładzie Fuksiarza

W transmisjach sportowych często komentatorzy określają jedną z drużyn czy zawodnika jako faworyta. Te odwołanie dotyczą kursów, które wystawiają bukmacherzy. W jaki sposób powstają te liczby i co one oznaczają? Wytłumaczymy przedstawiając przykłady meczów z Fuksiarza.

Kursy bukmacherów a prawdopodobieństwo

Bukmacherzy na świecie przedstawiają kursy na kilka sposobów. Tak w USA można zobaczyć takie liczby określające szansę jednej z ekip jak -150 czy +250, natomiast w Anglii będą to wartości ułamkowe jak 2/3 czy 1/5. Natomiast w Polsce spotkamy się z dziesiętną prezentacją liczb w przypadku kursów bukmacherskich – jak np. 1,50 czy 2,50.

W praktyce mnożnik w formie dziesiętnej oznacza, że w celu obliczenia wygranej wystarczy tę liczbę po prostu pomnożyć przez postawioną stawkę. Jednak warto zaznaczyć, że w Polsce legalni bukmacherzy mają obowiązek płacić podatek w wysokości 12% od postawionej kwoty. W związku z tym w naszym kraju do wyliczenia zwycięskiej sumy należy to jeszcze uwzględnić.

Zobaczmy to na przykładzie zakładu z Premier League w Fuksiarzu. Wartość na zwycięstwo Leicester z Tottenhamem wynosi 3.10. W przypadku stawki 10 złotych, po odjęciu podatku 12% od tej stawki do pomnożenia jest 8.80 x 3.10, co daje potencjalną wygraną na poziomie 27.30.

 Kursy bukmachera Fuksiarz na Premier League

Powyższy screen pochodzi ze strony polskiego, legalnego bukmachera działającego na zezwoleniu wydanym przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, to sprawdź Fuksiarz opinie, gdzie czeka na Ciebie recenzja.

Jednak co oznacza przykładowa wartość 3.10? Kursy bukmacherskie mają za zadanie przedstawić prawdopodobieństwo danego wydarzenia. Tak dla wytłumaczenia jako popularny przykład można przytoczyć rzut monetą. Tutaj mamy dwie możliwości – orzeł lub reszka, czyli po 50% szans. W takim wypadku rozkład kursów wynosi 2.00 do 2.00.

Tym mniejsza wartość, tym bukmacherzy dają większe szanse na powodzenie jednej ze stron. Patrząc na kursy w Fuksiarzu przy meczach piłkarskich należy pamiętać, że tu są nie dwie możliwości jak przy rzucie monetą, a trzy – wygrana gospodarzy i gości, ale także remis.

Jak bukmacherzy w Fuksiarzu określają faworytów

Bukmacherzy w Fuksiarzu, jak i każdym polskim bukmacherze posiadają zarówno ogromną wiedzę sportową i analityczną. W celu oszacowania szans przede wszystkim do gry wchodzi matematyka. Już sam przegląd statystyczny pozwala na wystawienie kursów.

Jednak na ostateczne wartości mnożników wpływ ma o wiele więcej czynników. Kluczowa jest tutaj nie tylko wiedza o danym sporcie, ale również stały monitoring. Naturalnie bukmacherzy muszą podejmować się analizy stricte pod każde wydarzenie sportowe. Wiele kwestii można rozkładać na czynniki pierwsze – od miejsca rozgrywania spotkania, przez konfrontacje stylów i taktyk, aż po motywacje konkretnych stron.

Stały monitoring jest potrzebny u bukmacherów. Raz wystawione kursy zmieniają się. Zdarza się, że w przeciągu godzin faworyt może nawet zmienić się i wartości obracają się o 180 stopni. Wpływ na to może mieć przykładowo informacja o absencji jednego czy więcej zawodników.

Kolejną kwestią, na którą zwracają uwagę bukmacherzy w Fuksiarzu i innych firmach jest fakt, jak obstawiają gracze. W celu ograniczenia ryzyka strat, wartości spadają na pozycję, na którą przeznaczana jest duża suma.

Legalni bukmacherzy w Polsce jak Fuksiarz

Bukmacher chcący działać w Polsce musi posiadać odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Finansów. W tym momencie w naszym kraju są 23 takie podmioty. Jednym z nich jest Fuksiarz, którego kursy przywoływaliśmy. Ambasadorem marki jest Krzysztof Stanowski.

W kraju nad Wisłą można obstawiać tylko u legalnych operatorów. Zagraniczne strony związane z hazardem bez odpowiedniego pozwolenia są blokowane i znajdują się w Rejestrze Domen Zakazanych.

Chcąc dowiedzieć się więcej o sytuacji bukmacherów w Polsce możesz zajrzeć na portal Obstawiamy.info, który zajmują się tą tematyką. Znajdziesz tam wiele informacji z branży, analizy oferty bukmacherskiej, ale także takie kwestie jak Fuksiarz kod promocyjny i recenzje firm oferujących obstawianie.