5 domowych trików urodowych

Każda kobieta chce czuć się pięknie i zadbanie; często jest główny powód wydawania połowy oszczędności na różnego typu zabiegi. Warto jednak mieć na uwadze, iż istnieje wiele domowych tricków, które wpływają na urodę. Poniżej top 5 z nich.

Domowy peeling

Tworzenie wybuchowej mieszanki musi zostać odłożone na później. Na ten moment zająć należy się domowym sposobem na usuwanie martwego naskórka. Jeśli zdarzy się sytuacja, że sklepowy produkt akurat się skończy, to wystarczy połączyć dwa składniki: cukier lub kawę (najlepiej fusy pozostałe w ekspresie) razem z żelem do mycia ciała. Taki domowy peeling idealnie oczyści zapchane pory i wpłynie na trwałość nałożonego makijażu.

Podgrzewanie zalotki

Pewnie spora część mężczyzn posiada problemy z wyobrażeniem sobie przedmiotu, który kryje się pod nazwą „zalotka”. Nic w tym dziwnego. Natomiast kobietom przyda się informacja, w jaki sposób można jeszcze bardziej podkręcić rzęsy. Wystarczy za pomocą gorącej wody lub suszarki rozgrzać zalotkę i użyć jej, aby nadać spojrzeniu wyjątkowy look.

Sposób na wazelinę

Na różnych forach kobiety otwarcie mówią o niezastąpionym, tanim produkcie. Mowa tutaj oczywiście o wazelinie. Przydaje się ona w wielu sytuacjach, szczególnie podczas wieczornej rutyny lub szykowania się na wyjście. Wazelina jest świetnym sposobem, aby nawilżyć skórę lub usta przed nałożeniem kosmetyku. Sprawia ona, że produkt utrzymuje się dłużej i nie wymaga dokładania kolejnej warstwy.

Świeże włosy w minutę

Włosy niekiedy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachwycić o poranku. Niestety zazwyczaj zaskakują, ale w negatywny sposób. Nie zawsze jest czas, aby je umyć ponownie i ułożyć, dlatego ten trik urodowy znajdzie swoje zastosowanie w każdej kobiecej łazience. Mowa tutaj o użyciu mąki ziemniaczanej we włosy. Przykryje ona tłuszcz i pozwoli w szybki sposób naprawić fryzurę. Należy pamiętać, iż nie powinno się często korzystać z takiego sposobu.

Odżywka na włosy i nie tylko

Produkt, którego zadaniem jest odpowiednio nawilżyć włosy oraz skórę głowy sprawdzi się również w innych sytuacjach.  Szczególnie podczas depilacji; odżywka wpłynie na dobry poślizg maszynki do golenia oraz odpowiednio wygładzi skórę, aby nie czuć dyskomfortu zaraz po goleniu.