Jak wygląda moda uliczna w Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania to kraj, który jest otwarty na różnego typu trendy. Brytyjczycy chętnie przyjmują modę z całego świata jako swoją, gromadząc w szafie oryginalne stylizacje. 

Natomiast w Londynie dwa razy w roku odbywają się London Fashion Week. Są to pokazy mody, podczas których projektanci oraz domy mody prezentują najnowsze kolekcje. Często to one wyznaczają kierunek trendów w danym sezonie. W tym sezonie moda jest bardzo różnorodna. Jakie stylizacje można spotkać na ulicy w Wielkiej Brytanii?

Powrót mody na Jeans

Jeans to powrót do lat 2000, związanej z modą Y2K. W 2001 podczas rozdania nagród AMA Justin Timberlake oraz Britney Spears zaprezentowali swoje jeansowe stylizacje. To zapoczątkowało trendy na jeansowe ubrania. W tym sezonie jeans również będzie królował na ulicach. Zarówno spodnie, kurtki, jak i spódnice — wszystko będzie składać się z jeansu. Na ulicach Wielkiej Brytanii często można spotkać patchwork — to szycie polegające na zszywaniu ze sobą większej ilości kawałków materiałów. To ciekawe rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę.

Dopamine Dressing

Czym jest dopamine dressing? To wielobarwne stylizacje o żywych kolorach. Zarówno ubrania, jak i dodatki o takiej kolorystyce wpływają pozytywnie na zmysły i emocje, powodując wzrost hormonu szczęścia. W jakich kolorach można spotkać mieszkańców Londynu w tym sezonie? Głównie w pomarańczy, różu, fiolecie i zieleni. Można będzie też zobaczyć stylizacje w odcieniach fuksji, jak i ultramarynie. Najważniejsze, aby barwy były żywe i rzucały się oczy. To kolejny już powrót do wielobarwnych stylizacji, ale jak to w modzie — często lubi powracać. Po najmodniejsze ubrania streetwearowe, również dla stylizacji dopamine dressing wejdź na Clobber.

Moda Y2K

Y2K to po raz kolejny powrót do lat 2000. Podczas London Fashion Week zaprezentowano wiele stylizacji, które modne były w roku 2000. Można było tam zobaczyć: bojówki, jeansy, spódnice mini i biodrówki, a także topy. Co ciekawe pojawiły się również spódnice, czy sukienki zakładane na spodnie. Każdy, kto lubi styl z lat 2000 na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Można się inspirować celebrytami lat 2000 takimi jak Britney Spears czy, Paris Hilton albo Destiny’s Child, które w tamtych latach były ikonami tej mody.

Punkowe elementy ubioru

Mogłoby się wydawać, że Punk został już całkiem zapomniany. Jak się okazuje moda w stylu punk, powróciła do Wielkiej Brytanii — to właśnie tam po raz pierwszy pojawiały się takie stylizacje. Czy konieczne jest noszenie wszystkich elementów w stylu Punkowym? Niekoniecznie. W tym sezonie Brytyjki stawiają na Soft Punk, czyli delikatne dodatki takie jak: skórzana kurtka, szeroka koszula z krawatem czy też szeroka marynarka z wyróżniającym nadrukiem. Natomiast miłośnicy punku mogą jak najbardziej postawić na pełne stylizacje w tym stylu.

Eleganckie stylizacje

Elegancki ubiór to klasyk, który zawsze jest modny. Wcale nie musi się łączyć ze spotkaniami biznesowymi czy pracą w biurze. Stylizacje takie można również nosić na co dzień. Sprawdzą się tu zarówno marynarki jako dodatek do jeansowych spodni i sportowych butów, jak i sukienki połączone z marynarką i trampkami. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, żeby cokolwiek zepsuć, ponieważ klasyki zawsze bronią się same. Wystarczy sprawdzić, w co ubrane były modelki z London Fashion Week, jest tam wiele takich stylizacji.

Na ulicach w Wielkiej Brytanii można zobaczyć ogromną różnorodność, jeżeli chodzi o modę. Natomiast większość z nich to trendy powracające, co często się zdarza w modzie. Y2K czy dopamine dressing, Punk i eleganckie stylizacje — z pewnością każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.