Jak nosić bluzę z kapturem?

Dopasowanie odpowiedniej stylizacji nie jest tak prostym zadaniem, jak niektórym mogłoby się to wydawać. Wbrew pozorom stworzenie wyraźnie efektownego połączenia wymaga odpowiedniego wyważenia tego, co założymy. Nie inaczej jest, jeśli planujemy nosić bluzę z kapturem, stawiamy na prostotę, a jednocześnie chcemy wyglądać modnie.

Zacznij od spodni i T-shirtu

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej efektownych połączeń jest bluza z kapturem i rurki. W takim wydaniu należy dopasować do stroju m.in. buty sportowe. Co więcej, zamiast bluzy z kapturem możemy również postawić na eleganckie, streetwearowe koszule oraz T-shirty. Dobre opcje oferują m.in. ciuchy Weekend Offender. Dobranie całego stroju jest szczególnie istotne, jeśli mamy np. rozpinaną bluzę z kapturem. W takim przypadku odpowiedni T-shirt będzie niezwykle ważnym uzupełnieniem garderoby.

Wracając jednak do spodni, należy zaznaczyć, że rurki nie są jedynym pożądanym rozwiązaniem. Przeglądając rozmaite stylizacje, nie sposób nie docenić tego, jak modnie bluza z kapturem może się prezentować, jeśli połączymy ją np. z jeansami boyfriendami. Jest to rozwiązanie doskonale pasujące szczególnie do pań, które stawiać będą na bluzy oversize’owe. W takim wydaniu nawet nieco większe spodnie pozwolą np. na włożenie do nich basicowego T-shirtu.

Spódnica i bluza z kapturem?

Nie tylko mężczyźni stawiają na noszenie bluzy z kapturem. Coraz częściej wybierają to również kobiety. Choć zwykle łączą je ze spodniami, coraz częściej można spotkać łączenie ich ze spódnicami. Co więcej, takie połączenie sprawdza się znakomicie! Obecna moda wyraźnie pokazuje, że z powodzeniem można łączyć nawet bardzo różnorodne kompozycje, które stworzą unikalną kreację. Bluza z kapturem jest w końcu sztandarowym elementem stylu streetwear, który właśnie stawia na indywidualizm i podkreślanie siebie.

Jakie buty do bluzy z kapturem?

Co do zasady przyjęło się łączyć ubranie sportowe ze sportowymi butami. Tu zazwyczaj wymiera się:

  • Tenisówki,
  • Espadryle,
  • Sneakersy,
  • Trampki,
  • Inne buty sportowe.

Coraz częściej jednak można spotkać np. kobiety decydujące się na typowo kobiece buty, czyli szpilki. Dzięki tak nietuzinkowej zabawie modą z powodzeniem można podkreślić swoje indywidualne cechy charakteru i otwarte podejście do stylizacji.

Co z kurtką?

Całość kompozycji i łączenia stroju z bluzą z kapturem wymaga również wybrania odpowiedniej kurtki. W tym miejscu zwykle stawia się na bomberkę. Panie z powodzeniem mogą jednak zdecydować się na założenie oversize’owej marynarki, którą wzoruje się na męską. W takim przypadku kaptur wystarczy wyjąć na zewnątrz i można wyglądać modnie i nietuzinkowo. Z powodzeniem można postawić również na:

  • Skórzaną kurtkę – znakomicie połączy się to z trampkami oraz martensami.
  • Ramoneska – rozwiązanie idealne dla miłośniczek rocka. Połączenie z bluzą z kapturem i martensami gwarantuje stylową, niewymuszoną swobodę.
  • Płaszcz – pozornie niemające racji bytu połączenie doskonale sprawdzi się, jeśli tylko całość prawidłowo dogra się pod względem kolorystycznym.