Depilacja laserowa – dlaczego nie ma sobie równych?

Depilacja laserowa należy aktualnie do jednego z najchętniej wybieranego zabiegu medycyny estetycznej przez kobiety. Umożliwia usunięcie włosów z wybranej partii ciała. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i stosunkowo mało bolesny, porównując do tradycyjnych metod depilacji. Po zakończonej serii zabiegów włoski praktycznie nie rosną, dzięki czemu nie istnieje konieczność ponownego sięgania po maszynkę.

Jeżeli znasz problem wzrastających włosków, podrażnionej skóry i nie chcesz spędzać kolejnych godzin w łazience, to zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie. Co musisz wiedzieć o całym procesie?

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest mało skomplikowany. Na przygotowaną uprzednio skórę specjalista przykłada głowica lasera. Skupiona wiązka światła niszczy strukturę cebulek włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają.

Czy depilacja laserowa boli?

Podczas zabiegu mogą być odczuwane takie dolegliwości jak pieczenie, szczypanie oraz swędzenie. Próg bólowy zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz od okolicy, na której stosuje się zabieg. Możliwe jest dokonanie znieczulenia miejscowego.

Ile trwa zabieg?

Długość zabiegu zależy przede wszystkim od miejsca depilacji. Im większa powierzchnia do zabiegu, tym czas jego trwania analogicznie się wydłuży. Wszelkich informacji udzieli nam kosmetolog, przed zabiegiem. Szacuje się, żę przeciętny zabieg trwa od 15 minut do nawet 2 h. W miejscach, gdzie spotkamy nowoczesne lasery diodowe, możemy mieć pewność, że czas trwania zabiegu będzie najkrótszy z możliwych.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, by skóra była gładka na zawsze?

Żeby uzyskać efekt gładkiej skóry konieczne jest wykonanie serii zabiegów – jeden to za mało. Wynika to z cyklu życia włosa. Depilacja laserowa działa tylko na włoski w aktywnej fazie wzrostu. Liczba zabiegów zależy również od struktury włosów.