Pogrzeby pogrzebowe w islamie (po arabsku zwane Janazah) odbywają się według dość specyficznych obrzędów. Jednak we wszystkich przypadkach szariat (islamskie prawo religijne) wzywa do pochówku ciała, poprzedzonego prostym rytuałem polegającym na kąpieli i owijaniu ciała, po którym następuje salat (modlitwa).Rytuały pogrzebowe powinny zazwyczaj odbywać się jak najszybciej i obejmować:

Kąpiel umarłego ciała wodą, kamforą i liśćmi zizifosu lotosu, z wyjątkiem nadzwyczajnych okoliczności, jak w bitwie. Osłanianie martwego ciała białą bawełnianą lub lnianą szmatką z wyjątkiem wyjątkowych przypadków, takich jak bitwa. W takich przypadkach odzież zwłoki nie ulega zmianie. Odmawianie modlitwy pogrzebowej we wszystkich przypadkach za muzułmanina. Grzebanie martwego ciała w grobie we wszystkich przypadkach dla muzułmanina. Ustawianie zmarłego w taki sposób, aby po obróceniu twarzy lub ciała w prawo zwrócona była w stronę mekki. Okres żałoby wynosi 40 dni.

Dom pogrzebowy Szmurło Białystok – okres żałoby powinien być spokojny

W judaizmie pogrzeby odbywają się według dość specyficznych obrzędów, choć zwyczaje są zróżnicowane. Pogrzeby pogrzebowe w judaizmie mają wiele cech wspólnych z pogrzebami islamu. Żydowskie prawo religijne (Halakha) wzywa do obrzędów przygotowawczych polegających na kąpieli i osłanianiu ciała, którym towarzyszą modlitwy i czytania z Biblii hebrajskiej, a następnie do nabożeństwa pogrzebowego naznaczonego eulgiami i krótkimi modlitwami, a następnie do opuszczenia ciała do grobu i wypełnienia grobu. Tradycyjne prawo i praktyka zabraniają kremacji ciała; żydowski ruch reformatorski na ogół zniechęca do kremacji, ale jej nie zabrania. Oferujemy dom pogrzebowy Szmurło Białystok.

Dom pogrzebowy - kompleksowe usługi w Białymstoku

Wiemy o czym pamiętać podczas organizacji pogrzebu

Obrzędy pogrzebowe powinny zazwyczaj odbyć się jak najszybciej i obejmować:

  • Pozbawienie martwego ciała. Mężczyzn owija się kitelkiem, a następnie (poza granicami Ziemi Izraela) tałesem (szalem), podczas gdy kobiety owija się prostą, białą szmatką.
  • Czuwanie nad ciałem.
  • Służba pogrzebowa, w tym eulogi i krótkie modlitwy.
  • Grzebanie martwego ciała w grobie.
  • Wypełnienie grobu, tradycyjnie wykonywane przez członków rodziny i innych uczestników pogrzebu.

W wielu wspólnotach osoby zmarłe są ustawione w taki sposób, aby stopy zwrócone były w stronę Góry Świątyni w Jerozolimie (w oczekiwaniu, że osoby zmarłe zwrócone będą w stronę zrekonstruowanej Trzeciej Świątyni, gdy mesjasz przyjedzie i zmartwychwstanie).